Safari Āfrika Kilimandžaro Kilimanjaro Zanzibāra TanzānijaTūrisma aģentūra Liepezers Safari Āfrika Kilimandžaro Kilimanjaro Zanzibāra Tanzānija

Kalnu trekings kā tūrisma veids pēdēja laikā kļūst ar vien populārāks. Ar trekingu var nodarboties jebkurš- te nav vajadzīgas ne speciālas iemaņas, ne arī alpīnistu aprīkojums, toties Jums ir iespēja izbaudīt kalnu varenību tāpat kā profesionālam alpīnistam. Kāpšana kalnos norit profesionāla grupas vadītāja klātbūtnē, piedalās arī vietējie nesēji. Nakšņošana parasti notiek šim tūrisma veidam paredzētās nometnēs kalnos.

 

Kilimandžaro

 

Kilimandžaro kalns atrodas Tanzānijā, Āfrikā. Tas ir veidojies vulkānisku izvirdumu rezultātā, pašlaik vairs nav aktīvs vulkāns, tas sastāv no 3 galvenajiem krāteriem- Šira (Shira), Kibo un Mavenzi (Mawenzi). Augstākais Kilimandžaro punkts ir Uhuru virsotne (Uhuru Peak, Kibo vulkāns, 5895 metri virs jūras līmeņa). Kilimandžaro kalns ir samērā viegli pieveicams (nav jāpārvar nekādas tehniskas grūtības), tā virsotni var sasniegt jebkurš normālā fiziskā kondīcijā esošs cilvēks. Vienīgais aprīkojums, kas nepieciešams ir labi zābaki, trekinga spieķis, silts apģērbs (kalna pakājē temperatūra var būt +30, bet virsotnē -15 grādi pēc Celsija skalas) un apņemšanās :)

 

Kalnā var uzkāpt pa vairākiem maršrutiem, no kuriem populārākie ir Machame un Marangu. Populārākais ir Marangu maršruts, te ir pieejamas vairākas apmetņu vietas ar būdām. Machame maršrutā nakšņošana iespējama tikai teltīs. Lai arī Machame maršruts ir robustāks, te tomēr vairāk var baudīt brīnišķīgus dabas skatus.

Kalnu trekings KilimandžaroKalnu trekings Kilimandžaro

Meru kalns

 

Meru ir viens no augstākajiem un skaistākajiem Āfrikas apklusušajiem vulkāniem ( 4566 metri virs jūras līmeņa). Meru kalns bieži vien tiek atstāts novārtā, sava iespaidīgā kaimiņa- Kilimandžaro dēļ. Ceļš uz Meru virsotni ved caur Arušas (Arusha) Nacionālā parka teritoriju, kalnu mežiem, caur lielām viršu audzēm un tīreļiem. Pa ceļam ir vērojama bagātīga dzīvnieku valsts- ap 400 putnu sugas, mērkaķi, leopardi un citi dzīvnieki. Kāpjot virsotnē, nakšņošana notiek būdās, ir nepieciešami guļammaisi. Tas būtu grūtāks kāpiens nekā Kilimandžaro- pastaiga ar dažām diezgan stāvām kraujām.

 

Ol Doinio Lengai kalns (Oldoinyo Lengai)

 

Oldoinio Lengai augstums ir 2870 metri virs jūras līmeņa, tas ir joprojām aktīvs vulkāns- tam ir periodiski izvirdumi. Lengai ir ievērojams ar to, ka tam ir zemas temperatūras lava- tikai 510 grādi pēc Celsija skalas. Lai arī uzkāpt Ol Doinio Lengai iespējams vienas ļoti garas dienas laikā, tas ir pazīstams kā viens no grūtākajiem maršrutiem Tanzānijā. Ceļš uz virsotni ir smilšains un grūti ejams, kā arī pirms virsotnes sākas diezgan stāvs kāpiens pa atsegtu klinti. Lai uzkāptu ir jābūt nedaudz labākai fiziskai sagatavotībai nekā Kilimandžaro kāpējiem. Kalna pakājē dzīvo vietējie iedzīvotāji, kas nodarbojas ar lopkopību. Ganības tiek „dalītas” ar savvaļas dzīvniekiem- žirafēm, zebrām, bifeļiem. Netālu no Ol Doinio Lengai atrodas Natrona ezers (Lake Natron), kas pazīstams kā ir tūkstošiem flamingo putnu barošanās vieta.

Kalnu trekings Meru kalns
Safari Āfrika Kilimandžaro Kilimanjaro Zanzibāra Tanzānija

Safari tūrisma birojs

Safari Āfrikā, uzbekistānā, Kilimandžaro trekings, atpūta zanzibārā


learn english
Free Web Hosting